Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Cystersi w Eco busach?

cystersi w eco busach thumb

Znamy już laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego.  Decyzją komisji, przedstawicieli środowiska turystycznego, jak i mediów regionalnych, zwycięzcami
w tegorocznej edycji został Jarmark Cysterski w Pelplinie oraz Linia turystyczna ekologicznych busów Eco-Line.

W ocenie jurorów produkty te łączą w sobie kilka funkcji. Jarmark Cysterski z jednej strony nawiązuje w swej formie do średniowiecznych jarmarków kupieckich ale także ożywia pamięć o dawnej obrzędowości religijnej i kulturze zakonu. Natomiast ekologiczne busy nie tylko ułatwiają zwiedzanie Sopotu ale również krzewią postawy proekologiczne wśród mieszkańców nadmorskiego kurortu, jak i odpoczywających w nim turystów.
Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach  których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych.

Nowością w regulaminie konkursu regionalnego jest również wytypowanie spośród laureatów poprzednich edycji jednego kandydata, który ponownie będzie miał szansę powalczyć w stolicy o najwyższy laur. W tym roku do konkursu po raz kolejny stanie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, jedna z największych i najbardziej widowiskowych imprez kulturowych wkomponowanych w przestrzeń miejską Gdańska.

Komisja zdecydowała się również na uhonorowanie specjalnym wyróżnieniem jeszcze jednej inicjatywy: Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, na terenie którego zlokalizowane jest fokarium oraz oceanarium 3D, które cieszą się powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych.  Oficjalne wręczenie nagród laureatom pomorskim będzie miało miejsce w trakcie trwania regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 04 października w Gdyni.

Zarówno Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, jak i Członkowie Komisji Konkursowej serdecznie gratulują zwycięzcom i trzymają kciuki za ich powodzenie w etapie krajowym.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna