Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Bike & Bed – System certyfikacji obiektów noclegowych, ale nie tylko …

bike bed system certyfikacji obiektow noclegowych ale nie tylko thumb

100 mln europejczyków regularnie korzysta z roweru, 35 mln osób w Europie robi to codziennie. Serwis Bike &amp. Bed został stworzony w przekonaniu, że ten sposób przemieszczania się i spędzania wolnego czasu będzie się dynamicznie rozwijał na terenie naszego kraju. Ocena ta wynika ze wzrostu świadomości wśród Polaków roli ruchu jako czynnika wpływającego znacząco na zdrowie i jakość życia. Aby się o tym przekonać wystarczy przyjrzeć się aktywności fizycznej naszych sąsiadów i przyjaciół. Oprócz rowerzystów możemy w naszej okolicy zauważyć coraz więcej osób biegających rekreacyjnie lub uprawiających inne sporty. Cena dobrego roweru turystycznego oscyluje wokół 1000 zł, a sprzęt ten służyć może długie lata. Dzięki temu, coraz większa grupa aktywnych ludzi wykorzystuje ten sposób rodzinnego i towarzyskiego spędzania wolnego czasu. Zauważyć można również znaczny wzrost ilości zorganizowanych imprez rowerowych o charakterze rajdów, wycieczek czy amatorskich maratonów.
Rowerzysta może dojechać praktycznie wszędzie gdzie dociera najprostsza ścieżka. Jest to szansa dla gmin znajdujących się  z dala od liczących się ośrodków turystycznych. Serwis Bike&amp.Bed chętnie pomoże wypromować ciekawe i mniej znane miejsca. Jest to szansa na wymierne korzyści dla przedsiębiorców planujących gościć cyklistów, lokalnej gastronomii, placówek handlowych i operatorów atrakcji turystycznych. W chwili obecnej turystyka rowerowa w większości sprowadza się do jednodniowych wypadów za miasto. Związane jest to z brakiem informacji o możliwości bezpiecznego zakwaterowania za przystępną cenę i świadomości atrakcji danego rejonu. Dzięki międzynarodowym organizacjom zrzeszającym rowerzystów takim jak Europejska Federacja Cyklistów, coraz więcej środków europejskich jest przeznaczane na budowę dróg i szlaków rowerowych. Infrastruktura ta pomaga organizować długodystansowe wyprawy i docierać w coraz ciekawsze i odleglejsze miejsca. Warto zaznaczyć że turystyka rowerowa to w większości przypadków nie jest sport indywidualny. Zazwyczaj na trasę wyruszają grupy przyjaciół lub rodziny z dziećmi i coraz chętniej rower jest jednym ze sposobów aktywne spędzenie wakacji.
System certyfikacji Bike&amp.Bed jest wynikiem współpracy Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa z Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club (ADFC) właścicielem systemu certyfikacji Bett und Bike. Niemiecki Bett und Bike jest systemem certyfikacji obiektów noclegowych o różnym standardzie pod kątem ich dostosowania dla gości na rowerach. Jasne kryteria uzyskania certyfikatu gwarantują rowerzyście obsługę dostosowaną do jego potrzeb. Bazując na wieloletnich doświadczeniach systemu Bett und Bike oddaliśmy do dyspozycji użytkowników spójny pod względem wymagań polski certyfikat Bike&amp.Bed.
Każdy obiekt noclegowy znajdujący się w bazie systemu posiada certyfikat Bike&amp.Bed. Oznacza to, że spełnia minimalne warunki certyfikatu, co jest gwarancją bezpiecznego i przyjemnego pobytu dostosowanego do potrzeb każdego turysty na rowerze. Grono obiektów certyfikowanych jest sukcesywnie rozszerzane o nowe hotele, hostele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne oraz inne obiekty noclegowe adresujące swoją ofertę do turystów rowerowych.
Ale Bike &amp. Bed to nie tylko system certyfikacji… To również platforma informacyjna, dzięki której turysta na dwóch kołach może kompleksowo przygotować trasę swojej wycieczki. Celem serwisu Bike &amp. Bed jest wniesienie nowej, lepszej i dotąd niespotykanej jakości w rozwój turystyki rowerowej!

Dzięki Bike &amp. Bed turysta dojedzie dalej niż do tej pory, dotrze w bardziej odległe zakątki naszego pięknego kraju i zobaczy więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Serwis Bike &amp. Bed jest stale aktualizowany o nowe atrakcje turystyczne, trasy rowerowe oraz certyfikowane obiekty noclegowe.

Przeczesujemy Polskę w poszukiwaniu nietuzinkowych atrakcji turystycznych, ciekawych szlaków rowerowych i wygodnych noclegów przyjaznych rowerzystom!
Logo Bike&amp.Bed to jasny sygnał: ROWERZYŚCI SĄ TU MILE WIDZIANI!

Dane kontaktowe:

Piotr Książek
Dyrektor Sprzedaży PSWE
Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa (PSWE)
80-858 Gdańsk, ul. Wałowa 26/4
tel.: +48 58 303 01 00

e-mail: info@bikeandbed.pl
http: www.bikeandbed.pl

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna