Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • krytyka kulinarna slider 1
    Przewodnik Krytyki Kulinarnej po Pomorskim już dostępny


Powstaje Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej

Brama Wyżynna – przez kilka wieków główne wejście do miasta Gdańska – już wkrótce stanie się siedzibą Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.

W regionie działać będzie 245 infomatów ukazujących w pierwszej kolejności wersję mapowa portalu www.pomorskie.travel. Inwestycja  przyczyni się w znacznym stopniu do rozwoju ruchu turystycznego w regionie i jego promocji w Polsce i na świecie. Uruchomienie obiektu i całego systemu związane jest też z Euro 2012. Aktualna informacja dostępna w zasięgu ręki, w 6 językach umożliwi turyście bezpieczna wędrówkę po Gdańsku i regionie. Opisane działania są rezultatem projektu pod nazwą: Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego.

Uroczyste podpisanie protokołu wejścia na budowę odbyło się 13 lipca 2010 r. Wartość całego projektu – wynosi 14 mln. zł. Przedsięwzięcie możliwe jest dzięki umowie partnerskiej zawartej pomiędzy: Muzeum Historycznym Miasta Gdańska oraz Samorządem Województwa Pomorskiego – partnerami projektu a także z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Gdańską Organizacją Turystyczną – przyszłymi zarządzającymi obiektem.

To radosna chwila, w której historyczny obiekt przywrócony jest do swojej dawnej świetności, dzięki środkom unijnym, które zostały przyznane projektowi. Brama Wyżynna uzyskawszy zastrzyk pieniędzy, pięknie się odmieni, powracając do swojej funkcji informacji turystycznej prowadzonej w latach osiemdziesiątych przez PTTK  – skomentował Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Powstanie tu profesjonalne Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej na potrzeby Gdańska, Trójmiasta, regionu oraz gości z zagranicy  – powiedział prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Funkcja Bramy Wyżynnej – Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej nie jest całkiem nowa, bowiem od 1920 roku w tym obiekcie mieściło się biuro podróży. A więc ta funkcja ma kontynuację.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna