Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Lawendowa Osada z najlepszą ofertą wypoczynkową turystyki wiejskiej

lawendowa osada

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła zwycięzców konkursu „Na wsi najlepiej- 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Jednym z laureatów konkursu została „Lawendowa Osada”, gospodarstwo agroturystyczne zlokalizowane w gminie Przywidz.

Celem akcji jest identyfikacja i popularyzacja dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Była skierowana do osób, które świadczą usługi dla turystów lub planują rozpoczęcie takiej działalności. Na podstawie wyłonionych praktyk dla zwycięskich gospodarstw powstanie katalog promocyjny, w którym znajdą się rekomendacje dla turystów.

Kapituła konkursu, w skład której weszli m.in. przedstawiciele POT i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz regionalnych organizacji turystycznych, w swoich ocenach brała pod uwagę jakość oferty turystycznej, dostępność, innowacyjność oraz powiązanie z kultur a i naturalnymi zasobami wsi.

W kategorii ”Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej” pierwsze miejsce zajęło pomorskie gospodarstwo „Lawendowa Osada”. Komisja konkursowa doceniła wysoką jakość świadczonych przez gospodarstwo usług noclegowych oraz dodatkową ofertę atrakcji dostępnych na terenie „Lawendowej Osady”.  Na terenie obiektu znajdują się zarówno domki wypoczynkowe nawiązujące swoją architekturą do tradycyjnej zabudowy pomorskiej wsi, uprawa kilkunastu gatunków lawendy  pozwala na prowadzenie ekologicznych warsztatów oraz prowadzenia ośrodka spa.

To kolejna prestiżowa nagroda przyznana „Lawendowej Osadzie”. W roku 2017 gospodarstwo Barbary i Bartosza Idczak otrzymało tytuł najlepszego pomorskiego gospodarstwa ekologicznego w kategorii „Ekologia środowisko” a rok wcześniej tytuł „Najlepszego gospodarstwa agroturystycznego województwa pomorskiego”.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna serdecznie dziękuje za udział w konkursie i gratuluje właścicielom „Lawendowej Osady” zajęcia pierwszego miejsca w zakończonym konkursie.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna