Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • top na strone covid
    Aktualne wytyczne i zasady obowiązujące podczas pandemii COVID 19


GDAŃSK W THE DAILY TELEGRAPH

Dziennikarz Daily Telegraph w Pomorskim


Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w Nowy 2020 Rok wchodzi prężnym krokiem z nową wizytą studyjną brytyjskiego dziennikarza Johna Gimlette, którą przygotowała we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Wielkiej Brytanii. Podróż odbędzie się w dniach 01 – 03.01.2020r.

Dziennikarz odwiedzi Gdańsk i napisze o mieście dla THE DAILY TELEGRAPH, który jest porannym dziennikiem brytyjskim, wydawanym w nakładzie ok. 930 tys. egzemplarzy, co daje mu pierwsze miejsce w prasie brytyjskiej. Czytany jest przez stosunkowo zamożną część populacji, a jego sekcja podróżnicza cieszy się sporą popularnością.

Temat wizyty dotyczy przede wszystkim niesamowitego rozwoju Gdańska, gdzie punktem wyjściowym jest 40. rocznica powstania Solidarności w Stoczni Gdańskiej. Dziennikarz chce pokazać, jak miasto przeszło swój renesans od „ponurego”, komunistycznego miasta portowego, w którym Solidarność urodziła się w tak zaskakującym dla niektórych, „dziwnym” miejscu,
do bardzo nowoczesnego, coraz bardziej popularnego, pociągającego miejsca z mnóstwem możliwości oraz atrakcji kulturalnych
i rozrywkowych, ze świetną bazą hotelową, do którego chętnie przyjeżdżają turyści nie tylko na wakacje, ale także na weekend.

Dlatego też John odwiedzi m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Szekspirowski, Garnizon Kultury, Oliwę wraz
z Katedrą i parkiem oraz punkt widokowy w Olivia Star.

John Gimlette jest autorem pięciu książek (dwie są dostępne w języku polskim). W 1997 roku zdobył nagrodę Shiva Naipaul za pisarstwo podróżnicze i od tego czasu wniósł także artykuły i zdjęcia do szerokiej gamy czasopism i gazet. Jego pierwsze dwie książki zostały nominowane przez „New York Times” do grona „100 godnych uwagi książek roku”, a Wild Coast zdobył nagrodę Dolman Travel Book Prize w 2012 roku. Został również nazwany przez „Daily Telegraph” jako jeden z „Twenty – Najlepsze książki podróżnicze wszechczasów”. Johna Gimlette przemierzył większą część Ameryki Południowej i ponad osiemdziesiąt krajów świata.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna