Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Chińska wizyta

województwo pomorskie odwiedziło dwoje chińskich blogerów, publikujących jako KiKiWiWi w chińskich mediach społecznościowych i redagujących bloga Around The World.

Imprezy plenerowe, kulinaria, tradycje i natura – to tematy które najbardziej interesują chińskich turystów. We współpracy z ZO POT w Pekinie w sierpniu 2017 roku województwo pomorskie odwiedziło dwoje chińskich blogerów, publikujących jako KiKiWiWi w chińskich mediach społecznościowych i redagujących bloga Around The World.

Kolorowe stoiska Jarmarku Dominikańskiego z mnogością rękodzieła, wrzawa imprezy plenerowej Vivat Vasa w Gniewie, ogrom malborskiego zamku zrobiły na gościach ogromne wrażenie. Odwiedzając Szlak Mennonitów na Żuławach oraz Powiśle zapoznawali się z różnorodnością regionów Pomorskiego. Chcąc umożliwić dziennikarzom zapoznanie się z kulturą Kaszub przygotowane zostały warsztaty tradycyjnych wypieków w Kościerzynie połączone z degustacją lokalnych trunków a Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich zorgnizował dla gości lekcję wyrobu tradycyjnych pomorskich dekoracji. Wizyta odkrywała również piękno natury pomorskiej natury, gdzie w Rezerwacie Beka i lasach gołubskich goście podglądali dziką przyrodę. Popisy szefów kuchni, tradycyjne i nowoczesne potrawy serwowane w restauracjach projektu Pomorskie Prestige i różnorodność składników pozytywnie zaskoczyły gości.

Po kilku miesiącach oczekiwania pojawiły się efekty sierpniowej wizyty. Relacja z wizyty studyjnej na blogu Around The World charakteryzuje się bogatym opisem zachęcającym do przyjazdu do Pomorskiego oraz wyjątkowymi zdjęciami, prezentującymi atrakcje, wydarzenia i krajobrazy regionu. Film, relacjonujący wizytę w Gniewie, podczas wydarzenia Vivat Vasa, został zamieszczony 3.10.2017 w aplikacji Tencent QQ. Aplikacja ta jest największym chińskim serwisem społecznościowym.  Przez trzy dni film został udostępniony 1000 razy a szacowany zasięg filmu wynosi 730 000 odbiorców. Dwukrotnie na blogu pojawiły się artykuły relacjonujące wizytę. Całościowa relacja prezentująca wszystkie poznane zalety Pomorskiego zamieszczona na blogu zanotowała ponad 200 000 odsłon.

Efekty wizyty chińskich blogerów znajdują się na stronie www.prot.gda.pl , w zakładce Efekty wizyt studyjnych.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna