Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Bursztynowa oferta Pomorskiego

bursztyn na pomorzu

PROT we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Berlinie zaprosił do odwiedzenia Pomorskiego niemieckiego dziennikarza, Stefena Weißenborna. Dziennikarz odwiedzi region w dniach 6-10.02.2018.

Motywem przewodnim wizyty jest bursztyn i historie z nim związane. Wizyta rozpocznie się w Łebie, gdzie dziennikarz odwiedzi Muzeum Bursztynu oraz zapozna się z naturalnymi walorami Słowińskiego Parku Narodowego. Następnie odwiedzi Gdynię, Sopot i Gdańsk. W ramach wizyty zwiedzi również Muzeum Zamkowe w Malborku.

W program wizyty wpisano również komercyjną ofertę powiązaną z bursztynem. Dziennikarz odwiedzi gabinety spa w których wykonywane są zabiegi z wykorzystaniem bursztynu, w galeriach zobaczy prace projektowe i obróbkę bursztynu oraz, dzięki współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, przejdzie kurs rozpoznawania oryginałów i zapozna się z ciekawą historią złota Bałtyku.

Efekt tej wizyty w postaci artykułów do niemieckiej prasy został już zakontraktowany i ukaże się w następujących dziennikach wydawnictwa Dumont: Berliner Zeitung (nakład 305 000 egzemplarzy), Kölner Stadt-Anzeiger (nakład: 297 369 egzemplarzy), Berliner Kurier (nakład 214 000 egzeplarzy) oraz Hamburger Morgenpost (nakład: 74 000 egzemplarzy).

Łączny ekwiwalent medialny szacowany jest na około 100 000 euro.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna