Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • pomorskie online raport
    Pomorskie online - raport z działań 2017


Oferta Pomorskiego w katalogu największego touroperatora rynku niemieckiego

banner6

 

Badania statystyczne dotyczące ruchu turystycznego w Gdańsku w roku 2015 jasno wskazują największą grupę zagranicznych turystów odwiedzających region pomorski – ponad 22% całego zagranicznego ruchu turystycznego wygenerowali nasi zachodni sąsiedzi z Niemiec. Wynik cieszy ale też mobilizuje do kolejnych działań mających na celu utrzymanie a w dalszej perspektywie zwiększenie liczby niemieckich turystów w Pomorskim. Dlatego starannie dobierane są narzędzia i selektywnie podejmowane działania prezentujące pomorską ofertę turystyczną na rynku niemieckim.

W kwietniu 2016 roku w Gdańsku odbyło się spotkanie przedstawicieli regionalnych Biur Lufthansa City Center z Europy i Bliskiego Wschodu, którego inicjatorem i organizatorem było warszawskie biuro Supertour. Zaangażowanie PROT w organizacje tego przedsięwzięcia i nawiązane podczas spotkania kontakty, zaowocowały nowym, perspektywicznym projektem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, biura Supertour oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, a mianowicie wizytą studyjną czytelników największych niemieckich tytułów prasowych: SPIEGEL, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Stern oraz Chrismon do regionu pomorskiego!

Z inicjatywy Pomorskiej  Regionalnej Organizacji Turystycznej do współpracy przy projekcie przystąpiły 3 regiony Polski uzupełniające ofertę: Region Zachodnio-Pomorski, Region Kujawsko-Pomorski oraz Wielkopolska reprezentowana przez LOT w Poznaniu. W wyniku współpracy regionów, Zagranicznego Ośrodka POT w Berlinie oraz partnera biznesowego Supertour, powstał program dedykowanej wycieczki do Polski obejmujący największe atrakcje turystyczne ww. regionów. Plan 7-dniowej  podróży po Polsce zakłada aż 3 noclegi w Gdańsku, wizytę w Europejskim Centrum Solidarności, wyjazd do Muzeum Zamkowego w Malborku oraz poznanie kultury kaszubskiej.

Tak przygotowana pełna oferta wycieczki ukaże się na przełomie stycznia i lutego tego roku jako dodatek specjalny obejmujący  swoim  zasięgiem informacyjnym ponad 3 mln odbiorców w następujących nakładach:

 

  • Spiegl – nakład 707.000, wydanie w dniu 1.2017
  • Stern-nakład 500.000, wydanie w dniu 1.2017
  • Frankfurter Algemeine Zeitung- nakład 396.000 wydanie w dniu 1.2017
  • Chrismon -nakład 1.552.000 wydanie w dniu 28.1.2017
  • Deutsches Ärzteblatt,  wydanie w dniu 27.1.2017

 

 

Organizatorzy zakładają realizację 25 grup dla 29 uczestników każda, co łącznie zamyka się liczbą ok. 700 turystów z tego działania w sezonie 2017.

 

Dodatek do SPIEGEL przeczytać można tutaj

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2017
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna