Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • 15lecie PROT
    15lecie PROT


Głosuj na Gdańsk!

1281 500 pl

 

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł ”European Best Destination 2017”.

Gdańsk gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii – tak pisała o atrakcyjności Gdańska redakcja przewodników turystycznych Lonely Planet. Opinię tę podzielają sami podróżujący. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu to 8,8/10 punktów.

W konkursie European Best Destination co rok biorą udział miasta najczęściej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w Internecie – w tym roku konkurentami Gdańska są miedzy innymi Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt,  Budapeszt.

Gdańsk jest jedynym kandydatem z Polski, zatem oddając głos na Gdańsk, docenia się równocześnie cały nasz kraj. Głosowanie odbywa się tutaj: http://bit.ly/WybierzGdansk i trwa w dniach 20 stycznia – 10 lutego 2017 r.

 

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna