Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw
    Konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw


Smakowita Noc Muzeów w Bramie Wyżynnej

smakowita noc muzeow w bramie wyzynnej thumb

Trzecia odsłona Europejskiej Nocy Muzeów w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej będzie obfitowała w smakowitości. 16 maja od godziny 19:00 na wszystkich odwiedzających czekają najlepsze z najlepszych produkty tradycyjne z pomorskich gospodarstw. Degustacja wędlin, serów, przetworów będzie doskonałą okazja do nabrania sił w nocnych wędrówkach po trójmiejskich muzeach i obiektach kultury.
W podziemiu Bramy Wyżynnej zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Gdańskie smaki”, opowiadająca o gdańskich tradycjach kulinarnych, a na dziedzińcu przed Bramą Wyżynną rekonstruktorzy z Garnizonu Gdańsk zabiorą zwiedzających w podróż czasie, podczas której widzowie poznają tajniki pracy dawnych rzemieślników i codziennego życia w XVII i XVIII-wiecznym Gdańsku. Do sąsiadującego z PCIT Muzeum Bursztynu przyciągnie natomiast zapach świeżych pierników, przygotowywanych na dziedzińcu  przez przedstawicieli Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Tego wieczoru PCIT wraz z partnerami przygotowało niespodziankę. Każdy ze zwiedzających, który na specjalnym formularzu zbierze pieczątki potwierdzające pobyt w Muzeum Bursztynu oraz Galerii Manufaktura Bursztynu S&amp.A, może wziąć udział w loterii. Nagrodami są m.in. atrakcyjne vouchery do restauracji Czarny Kos w Borkowie, Zielona Brama w Przywidzu  oraz Piano w Hotel Chopin w Pruszczu Gdańskim, o wartości 200zł każdy, dodatkowo czeka wiele atrakcyjnych nagród pocieszenia.
Podczas Europejskiej Nocy Muzeów, 16 maja Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej czeka na odwiedzających w godzinach 19:00-01:00, wstęp wolny. Partnerem PCIT w tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów jest Kapituła Kulinarna Gdańskie Smaki, Muzeum Bursztynu oraz Manufaktura Bursztynu S&amp.A. Serdecznie zapraszamy.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna