Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw
    Konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw


Pomorskie w najpopularniejszym programie podróżniczym włoskiej stacji TV RAI 3

Sibilla Damiani

W dniach 29.06 – 02.07.2019r. Pomorskie odwiedzi włoska dziennikarka Sibilla Damiani i Aleksandra Zakrzewska – operator, które reprezentują TV RAI.

Jest to kolejna wizyta studyjna, organizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, której celem jest promocja naszego regionu i zwiększenie zainteresowania Pomorskim wśród włoskich turystów.

Goście, w czasie kilkudniowej wizyty odwiedzą Gdańsk Śródmieście z Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej, dzielnicę Zaspa (murale), Westerplatte oraz Sopot.

Ideą reportażu jest stworzenie narracji historycznej, która rozpocznie się w Poznaniu (kolebka państwowości, wydarzenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956,  II WŚ) i zakończy się w Gdańsku i na Pomorzu, gdzie główny temat stanowić będzie rocznica wybuchu II WŚ i Solidarność. 

Przygotowany materiał zostanie zrealizowany w ramach programu podróżniczego „Kilimangiaro”, w którym zaprezentują się miasta i atrakcje jakie oferują, a historia będzie spoiwem narracji. „Kilimangiaro” to najpopularniejszy program podróżniczy we włoskiej telewizji (zasięg 1.5 mln, share 7-8%), ukazujący się na antenie co niedzielę w ogólnokrajowej stacji TV RAI3 https://www.raiplay.it/programmi/kilimangiaro/

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna