Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • polskie marki turystyczne
    Polskie Marki Turystyczne


Polska riviera we francuskim Le Point

le point

Z początkiem maja region pomorski odwiedzili Valerie Berenice Debras oraz Milan Szypura, francuscy dziennikarze tygodnika Le Point. Wizyta przygotowana i zrealizowana została we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu.

Le Point jest trzecim na rynku najbardziej opiniotwórczym francuskim tygodnikiem. Wydawany jest na terenie całej Francji, a jego nakład wynosi 320 253 egzemplarzy. Zasięg medialny każdego tygodnia szacowany jest na 2 853 000 czytelników.

Efekt tej majowej wizyty pojawił sie dziś w gazecie i zamieszczony został w dossier special Turisme (główny dodatek Turystyka). W specjalnym dodatku zamieszczono publikacje poświęcone trzem krajom. Polskę reprezentował materiał poświęcony Gdańskowi i regionowi pomorskiemu.

Dwustronicowy materiał prezentuje francuskiej spojrzenie na pomorską ofertę turystyczną. Podczas wizyty dziennikarze pod opieką przewodnika odwiedzili główne atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Samodzielnie odwiedzili także Łebę, Słowiński Park Narodowy oraz Malbork. Dziennikarka ocenia Gdańsk jako ciekawe miasto o skomplikowanej historii, której wpływ odczuła cała Europa. Najbardziej rekomendowanym przez autorkę obiektem jest Europejskie Centrum Solidarności. W materiale znajduje się także wzmianka o Muzeum II Wojny Światowej.

Sopot ukazany jest jako elegancki kurort z ciekawą historią. Dziennikarka poleca swoim czytelnikom Hotel Marriott, którego opis znajduje się w artykule. Jako chluba pomorskiej gastronomii ukazana jest Restauracja Biały Królik w Gdyni. Materiał zawiera też opis Pałacu Ciekocinko, jako obiektu hotelowego najwyższej klasy ale także miejsca o niezwykłej atmosferze.

Wizyta dziennikarzy redakcji Le Point była pierwszą z trzech wizyt francuskich dziennikarzy w regionie pomorskim w maju 2018.

Ekwiwalent medialny tej dwustronicowej publikacji  wynosi niemal  623 000 złotych.

Ten materiał oraz pozostałe efekty medialne wizyt studyjnych zrealizowanych przez PROT znajdują się na stronie www.prot.gda.pl

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna