Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Partnerships in European Tourism Shanghai- nowe możliwości na chińskim rynku.

szanghaj

 

W dniach 15 i 16 listopada przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej  Organizacji Turystycznej brali udział  w wydarzeniu Partnership in European Tourism i jako jedyny region Polski prezentowali możliwości turystyczne przed szanghajskimi tour operatorami. Do delegacji dołączyła firma TARIFA z Gdańska reprezentująca rynek MICE i szeroko pojętą turystykę biznesową oraz Zagraniczny Ośrodek POT z Pekinu.

Program wizyty w Szanghaju obejmował udział w konferencji poświęconej współpracy destynacji z chińskimi mediami, spotkania z przedstawicielami tour operatorów i biur podróży oraz udział w największej turystycznej imprezie targowej organizowanej w Szanghaju: China International Travel Mart. Organizatorem wizyty w Szanghaju oraz cyklu wydarzeń mających na celu promocję europejskich atrakcji turystycznych na jednym z najważniejszych na świecie rynków turystyki wyjazdowej jest konsorcjum złożone z ETOA, Europejskiej Komisji ds. Turystyki oraz ECTAA.

Od kilku lat Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna stara się zaistnieć w świadomości chińskiego odbiorcy.  Działania podejmowane we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Pekinie obejmują organizację wizyt studyjnych dla przedstawicieli mediów jak i tour operatorów, udział w targach turystycznych jak i nawiązywanie kontaktów na szczeblach administracji państwowej. Rok 2018 zamknie się liczbą 30 przyjętych przez PROT gości.

Czekając na dane statystyczne dotyczące roku bieżącego przypomnijmy, że w roku ubiegłym liczba gości z Państwa Środka odwiedzających Polskę wzrosła o ponad połowę w stosunku do 2016, osiągając poziom ponad 130 tysięcy podróżnych z chińskimi paszportami.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna