Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • maklowicz baner
    Makłowicz w regionie pomorskim


Kick off meeting projektu Bascil

IMG 0928

W dniach 14-15.02.2023 w Krinova Incubator and Science Park w Kristianstad w Szwecji odbyło się inauguracyjne spotkanie partnerów projektu Bascil Innovative Solutions for the Rural Food Production Sector to Diversify into Sustainable Culinary Tourism Services realizowanego w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, którego Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna jest partnerem

Krinova – lider projektu, oficjalnie powitał w gronie partnerów projektu Bascil piętnastu reprezentantów z 8 krajów: Polski, Szwecji, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Litwy, Łotwy, Estonii). Podczas spotkania lider projektu przedstawił plany i działania, które będą wspólnie realizowane w ciągu 3 lat trwania projektu na rzecz wspierania lokalnych producentów. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w warsztatach, podczas których poznawali zasady biznesowego modelu Canvas, który wykorzystywany będzie w projekcie do planowania i projektowania innowacyjnych rozwiązań dla lokalnych producentów.

Dodatkowo podczas spotkania partnerzy mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami we współpracy z lokalnymi producentami i przy promocji turystyki kulinarnej. Dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – Łukasz Magrian przedstawił działania promocyjne, które są realizowane w ramach promocji turystyki kulinarnej w regionie pomorskim na rynku krajowym i rynkach zagranicznych w ramach projektu Pomorskie Prestige.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w terminie 24-26 maja 2023 w Norwegii, na którym zaplanowane są warsztaty z projektowanie innowacyjnych rozwiązań (model biznesowy B2C) dla producentów żywności i sieci.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna