Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • slider bon turystyczny
    Ustawa o Bonie Turystycznym wchodzi w życie


Finał konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego

Centurm Hewelianum

Znamy już laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. Decyzją komisji, przedstawicieli środowiska turystycznego, jak i mediów regionalnych, główną nagrodę w Województwie Pomorskim zdobyło zlokalizowane w obrębie fortyfikacji Góry Gradowej w Gdańsku Centrum Hewelianum. W ocenie jurorów produkt ten łączy w sobie kilka funkcji. Z jednej strony jako interaktywne centrum nauki nawiązuje do dorobku gdańskiego astronoma Jana Heweliusza, z drugiej zaś bogata oferta kulturalna, rekreacyjna a także konferencyjna doskonale uzupełnia działalność edukacyjną centrum. Centrum Hewelianum weźmie również udział w ogólnopolskim internetowym głosowaniu na najlepszy produkt turystyczny.

Drugie miejsce w konkursie zdobyła Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady. Zlokalizowane w Przywidzu gospodarstwo agroturystyczne to obiekt posiadający pierwsze i największe w północnej Polsce pole lawendy. Goście korzystać mogą tu z bogatej oferty zabiegów SPA z wykorzystaniem lawendy, a także wziąć udział w licznie organizowanych warsztatach o tematyce ekologicznej, kosmetycznej oraz kulinarnej. Działalność Lawendowej Osady świetnie wpisuje się w trend rozwijającej się turystyki typu „slow life”. Unikatowy produkt turystyczny jakim jest przywidzkie gospodarstwo sprawia, że oferta turystyczna Województwa Pomorskiego staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Zdobywcą trzeciego miejsca w etapie regionalnym konkursu na najlepszy produkt turystyczny zostały Międzynarodowe Zawody LOTTO CSIO5* Sopot 2018. Prestiżowe zawody jeździeckie z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Organizowane cyklicznie od 20 lat stopniowo zwiększają swoją rangę, przyciągając coraz lepszych zawodników i szerszą publiczność. Dodatkowym atutem wydarzenia jest jego lokalizacja w pięknych przestrzeniach zabytkowego sopockiego Hipodromu.

Produktem turystycznym zgłoszonym do walki o Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej został laureat certyfikatu POT z roku 2008 – Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Położone w sercu Kaszub centrum oferuje całą gamę różnorodnych atrakcji, które na przestrzeni lat nieustannie się rozwijały uatrakcyjniając ofertę całego Województwa Pomorskiego. Nierozerwalnie związane z kulturą kaszubską przyczynia się do rozpoznawalności regionu i integracji Kaszubów.

Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych. Zdobywca Złotego Certyfikatu POT zostaje uhonorowany kampanią reklamową o wartości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Zarówno Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, jak i Członkowie Komisji Konkursowej serdecznie gratulują zwycięzcom i trzymają kciuki za ich powodzenie w etapie krajowym.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna