Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • czary gary 1200x450
    Czary-Gary. Pomorski Podcast Kulinarny


Bałtyckie Forum Biznesu, Gdańsk 2012

baltyckie forum biznesu gdansk 2012 thumb

   W dniu 9 lutego 2012 w Gdańsku, odbyło się Bałtyckie Forum Biznesu, w ramach którego zaplanowano panel turystyczny. Do udziału zaproszono przedstawicieli środowiska turystycznego Regionu Pomorskiego i Obwodu Kaliningradzkiego, organizatorów podróży, hotelarzy i gastronomików. Przewodników i pilotów. Spotkanie było okazją do poznania się i wymiany doświadczeń.

   Panel prowadzony był przez Elenę Kropinową, Dyrektor Agencji ds. Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego i Martę Chełkowską, Dyrektor Departamentu Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

   Do prezentacji oferty turystycznej zaproszono Hotel „Bryza” w Juracie, “Wasko”, Centrum Konferencyjne i Spa w Redzie, Rezydencję “Holland House” w Gdańsku a także przedstawiciela uzdrowiska Swietłogorsk, organizatora wydarzenia “Amberfest 2012” Centrum Informacyjno-Turystyczne oraz Stowarzyszenia Przemysłu Turystycznego w Obwodzie Kaliningradzkim. Strona polska przedstawiła dane o ruchu turystycznym przyjazdowym i wyjazdowym.

   Prezentacja Elizy Wasiewicz, licencjonowanego przewodnika, obrazująca preferencje turystów rosyjskich, rozpoczęła dyskusję i drugą część panelu, w której wzięli udział eksperci  – gość specjalny Grzegorz Bochenek, I Zastępca Konsula Generalnego RP w Obwodzie Kaliningradzkim, Józef Ratajski – wiceprezes PIT, a także Aleksandra Kociołkowska – Biuro Turystyczne Aleksandra, Andrzej Młot, pilot i przewodnik.

   Eksperci omówili sytuację związaną z problemami przejścia granicznego, w związku ze spodziewanym zwiększonym ruchem granicznym przed EURO 2012 i ze zmianami związanymi z małym ruchem granicznym. Wywiązała się też żywa dyskusja, ukazująca jak ważna jest osobista możliwość zobrazowania sytuacji, przez uczestników ruchu granicznego – organizatorów podróży po obu stronach granicy. Spotkanie pokazało, iż obie strony polska i rosyjska dążą do szerokiej współpracy i budowy nowych ofert turystycznych. Istotnym faktem umożliwiającym płynne przekraczanie granicy jest to, by ustanowione prawne reguły były możliwe do sprawnego wdrożenia przez polskie i rosyjskie biura podróży.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna