Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw
    Konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw


Aktywny Gdańsk w baskijskiej telewizji publicznej

Aktywny Gdańsk w baskijskiej telewizji

W dniach 19-21 lutego 2018 roku w Trójmieście gościli dziennikarze baskijskiego kanału EITB, realizujących Chiloe Travel TV Program. Tematyka wizyty skupiona była wokół trzech różnych zagadnień. Dziennikarze odkrywali pomorską historię i dziedzictwo kulturowe, kulinaria i zimowe aktywności sportowe.

Do tej pory na podstawie lutowej wizyty powstał i wyemitowany na antenie baskijskiego radia został  reportaż radiowy. Do zrealizowanego reportażu dołączył właśnie materiał telewizyjny o charakterze turystyczno-sportowym.

Dziennikarze odwiedzili i sfilmowali najważniejsze atrakcje turystyczne Gdańska i Sopotu oraz Malbork. W wyemitowanym na anetenie programie znalazły się Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Szekspirowski, Dom Uphagena oraz Muzeum Zamkowe w Malborku. Podczas wizyty dziennikarz wziął także czynny udział w najdłuższej imprezie biegowej organizowanej w regionie pomorskim – Trójmiejskim Ultra Tracku, z którego relacja zajmuje znaczące miejsce w całości filmu.

Na potrzeby przygotowania kulinarnej części materiału dziennikarze spotkali się z szefami kuchni, odwiedzili charakterystyczne gdańskie restauracje, oglądali również pokazy przygotowywania potraw kuchni pomorskiej. W materiale znalazły się więc relacje z restauracji Filharmonia, Kubicki oraz PG4.

Materiał dostępny jest na stronie nadawcy www.eitb.tv Szacowana liczba widzów programu w hiszpańskiej telewizji wynosi 100 000 tysięcy widzów, a ekwiwalent finansowy to aż 400 000 euro.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna