Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • 15lecie PROT
    15lecie PROT


Po 340 latach Królowa Marysieńka ponownie zawita do Bramy Wyżynnej

po 340 latach krolowa marysienka ponownie zawita do bramy wyzynnej thumb

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz turystów wypoczywających w województwie pomorskim do odwiedzenia w dniu 20 sierpnia Bramy Wyżynnej w Gdańsku gdzie wspólnie z Radą Kapituły Gdańskie Smaki świętować będziemy 340 rocznicę przyjazdu do miasta Marii Kazimiery Sobieskiej Królowej Polski. Tylko tego dnia zaprezentujemy oryginał listu Marysieńki oraz korespondencji Króla Jana III Sobieskiego z rajcami gdańskimi. Unikatowe rękopisy na co dzień przechowywane w siedzibie Archiwum Państwowego zostaną wyeksponowane w gościnnych progach Bramy Wyżynnej.

Podczas tego wydarzenia odwiedzić będzie można również podziemia Bramy Wyżynnej, w których przygotowana zostanie wystawa, poświęconą rocznicy przyjazdu Marysieńki do Gdańska. Dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić tego dnia Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej i wziąć udział w konkursie, nagrodą będzie m.in. degustacja francuskiej zupy cebulowej.

20 sierpnia korzystając z ostatnich chwil Jarmarku Dominikańskiego w godzinach 12-16 zapraszamy do odwiedzenia Brama Wyżynnej, gdzie z dala od zgiełku kramów i występów artystów ulicznych zapoznać się będzie można z ciekawą historią pobytu Królowej Marysieńki w Gdańsku.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna