Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • raport z działań 2017
    Sprawozdanie z działalności PROT w 2017 r.


Po 340 latach Królowa Marysieńka ponownie zawita do Bramy Wyżynnej

po 340 latach krolowa marysienka ponownie zawita do bramy wyzynnej thumb

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz turystów wypoczywających w województwie pomorskim do odwiedzenia w dniu 20 sierpnia Bramy Wyżynnej w Gdańsku gdzie wspólnie z Radą Kapituły Gdańskie Smaki świętować będziemy 340 rocznicę przyjazdu do miasta Marii Kazimiery Sobieskiej Królowej Polski. Tylko tego dnia zaprezentujemy oryginał listu Marysieńki oraz korespondencji Króla Jana III Sobieskiego z rajcami gdańskimi. Unikatowe rękopisy na co dzień przechowywane w siedzibie Archiwum Państwowego zostaną wyeksponowane w gościnnych progach Bramy Wyżynnej.

Podczas tego wydarzenia odwiedzić będzie można również podziemia Bramy Wyżynnej, w których przygotowana zostanie wystawa, poświęconą rocznicy przyjazdu Marysieńki do Gdańska. Dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić tego dnia Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej i wziąć udział w konkursie, nagrodą będzie m.in. degustacja francuskiej zupy cebulowej.

20 sierpnia korzystając z ostatnich chwil Jarmarku Dominikańskiego w godzinach 12-16 zapraszamy do odwiedzenia Brama Wyżynnej, gdzie z dala od zgiełku kramów i występów artystów ulicznych zapoznać się będzie można z ciekawą historią pobytu Królowej Marysieńki w Gdańsku.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2017
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna