• Już wkrótce kolejna edycja Incoming Poland


Najlepsze produkty turystyczne województwa pomorskiego 2017

Już po raz piętnasty Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wyłoniła najlepsze produkty turystyczne województwa pomorskiego. W tym roku wybór Komisji poprzedziło głosowanie internautów, w którym oddano łącznie 1398 głosów. Największe uznanie zdobyło Grodzisko Owidz uzyskując 42 % głosów. Komisja PROT potwierdziła wybór i również wskazała Grodzisko jako reprezentatywny produkt turystyczny regionu, który ma szansę powalczyć o turystycznego Oskara czyli Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. O miejsce w gronie topowych ofert Polski ubiegać się będzie również Europejskie Centrum Solidarności oraz Szlak Gdańskiego Lwa Hewelion, które zostały  nagrodzone w etapie regionalnym.

Laureaci etapu regionalnego  2017


Miejsce 1 Europejskie Centrum Solidarności –
zgłoszony przez Europejskie Centrum Solidarności

Miejsce 2 Grodzisko Owidz- zwycięzca również głosowania internautów – zgłoszony przez SEK „Wspólna Ziemia”

Mejsce 3  Szlak Gdańskiego Lwa Hewelion – zgłoszony przez Gdańską Organizację Turystyczną

Wyróżnienia:

1. Tereny postoczniowe w Gdańsku
2. Wydarzenie Gdynia Aerobaltic

 

które zdaniem Komisji posiadają bardzo duży potencjał rozwojowy i w niedalekiej przyszłości mają szansę stać się ważnymi punktami  na turystycznej mapie atrakcji i imprez regionu pomorskiego.

ECS to instytucja kultury, agora Gdańska w której spotykają się ludzie, wartości i idee. Sercem ECS jest Wystawa Stała upamiętniająca pokojową rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. ECS prowadzi działania edukacyjne, kulturowe, badawczo-naukowe oraz wystawiennicze (wystawy czasowe i plenerowe). Znajduje się tu archiwum, biblioteka, mediateka ale i  Wydział Zabaw dedykowany najmłodszym. W 2016 została przyznana ECS Muzealna Nagroda Rady Europy, jako pierwszej instytucji tego typu w Polsce, a w roku 2015 wyróżniony Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

Grodzisko Owidz utworzone zostało przez Gminę Wiejską Starogard Gdański w 2012 roku, by na bazie odtworzonego wczesnośredniowiecznego grodu budować atrakcyjny produkt turystyczny. Grodzisko Owidz animuje działalność kulturalną zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla turystów. Buduje markę miejsca w oparciu o tematykę historyczną, głównie związaną z wczesnym średniowieczem. Udział turystów spoza regionu Pomorza z każdym rokiem zwiększa się, co należy łączyć z realizacją atrakcyjnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych oraz rozszerzaniem oferty turystycznej o nowe produkty i usługi

Szlak Gdańskiego Lwa Heweliona zainicjowany został jesienią 2015 roku. Jego głównym założeniem jest produkcja i ustawienie figurek lwa w przestrzeni miejskiej a każde lwiątko posiada atrybuty związane z danym miejscem – np. strój, a także pozę. Projekt i wykonanie zapewnia rzeźbiarz Tomasz Radziewicz. Imię dla lwa wybrali internauci za pośrednictwem głosowania w mediach społecznościowych.  Dzięki specjalnej aplikacji, będąc w pobliżu figurki można wysłuchać ciekawych faktów związanych z danym miejscem, które opowie nam Hewelion.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim. Wyniki poznamy w lutym 2018 r.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2017
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna