Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • 15lecie PROT
    15lecie PROT


KLM w Gdańsku – nowe możliwości promocji regionu

holenderrr

 

Bardziej sprzyjająca okazja do prezentacji potencjału turystycznego Gdańska i regionu pomorskiego na rynku holenderskim nie mogła się wydarzyć!

15 maja  holenderskie linie lotnicze KLM uroczyście zainaugurowały codzienne, bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Amsterdam – Gdańsk. Na pokładzie samolotu obsługującego pierwszy lot na tej trasie nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli największych holenderskich touroperatorów oraz redaktorów najważniejszych tytułów prasy branżowej.

W krótkim fam tripie zorganizowanym dzięki współpracy pomiędzy ZOPOT Amsterdam a PROT uczestniczyli dyrektorzy i pracownicy touroperatora De Jong Intra oraz właściciel firmy Sunair- największego holenderskiego operatora oferującego wyjazdy typu city trip.
W wizycie nie zabrakło również przedstawicieli prasy. Nasze zaproszenie przyjął redaktor naczelny magazynu branżowego Travelution oraz redaktor pisma branżowego TravelPro.

Nowe bezpośrednie połączenia lotnicze z Holandią obsługiwane przez tak prestiżowego przewoźnika jakim jest KLM to dla Gdańska i regionu pomorskiego ogromna szansa na intensyfikację przyjazdowego ruchu turystycznego z rynku holenderskiego. Dołożyliśmy więc wszelkich starań aby zaprezentować całoroczny, różnorodny potencjał destynacji i konkurencyjność cenową. Obok zwiedzania Gdańska, wizyty w Sopocie i wizyty w Muzeum Zamkowym w Malborku,  w programie wizyty nie sposób było pominąć najnowszych kart naszej historii. Europejskie Centrum Solidarności wywarło na naszych gościach bardzo duże wrażenie. Podobnie jak oferta trójmiejskich restauracji, goście nie ukrywali swojego oczarowania po degustacjach menu w restauracji Kubicki czy Szafarnia 10.  Pozytywnych wrażeń było zdecydowanie więcej:

„Było wspaniale! Jesteśmy pod wrażeniem historii Gdańska i tryskającego energią Sopotu. Świetne restauracje i wysoki poziom usług. Na pewno wprowadzimy ten produkt do oferty!” komentuje swój pobyt w Trójmieście Albert Stavorinus product manager city trips z De Jong Intra.

W podobny tonie swoje wrażenia z podróży opisuje Marc van Amsterdam prezes Sunair Vakanties: Co za fantastyczna podróż! Byłem bardzo zaskoczony pięknem miasta. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony co do tej destynacji i już intensywnie pracuję nad współpracą z hotelami.

Wizyta miała również charakter biznesowy. Podczas rozmów z lokalnymi przedstawicielami branży turystycznej zapały ustalenia dotyczące realizacji programów pobytowych dla grup i turystów indywidualnych.

Na wymierne efekty wizyty holenderskich tour operatorów i przedstawicieli mediów w postaci zwiększonej ilości holenderskich turystów w trójmiejskich hotelach i atrakcjach turystycznych zapewne musimy jeszcze chwilę zaczekać ale pozytywne opinie pasażerów pierwszego rejsowego lotu KLM na trasie Amsterdam-Gdańsk pozwalają przypuszczać że nie będzie to może aż tak odległa przyszłość.

 

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna