Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • 15lecie PROT
    15lecie PROT


Goście z Szanghaju

chinystrona

W dniach 6-7 marca 2017 r gośćmi Departamentu Turystyki UM,  Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Departamentu Współpracy Zagranicznej UM byli przedstawiciele z Departamentu Turystyki Administracji Szanghaju. Delegacji towarzyszył przedstawiciel firmy Shanghai China Travel International – jednego z największych tour operatorów Szanghaju.

Aby zaprezentować szeroki wachlarz atrakcji, jakie chińskim turystom może zaoferować Trójmiasto, przygotowano intensywny program pobytu gości z Szanghaju. W ramach wizyty goście odwiedzili m.in. Muzeum Bursztynu oraz galerię S&A, zwiedzili Główne Miasto w Gdańsku. Ogromne wrażenie wywarła wizyta w Muzuem II Wojny Światowej i wystawa stała muzeum.

Ale była też okazja do spaceru po sopockim molo oraz krótka wizyta w klinice Vivadental w Gdańsku. Podczas wizyty zaprezentowano pomorskie menu, które bardzo przypadło gościom do gustu.

Wizyta miała również charakter roboczy- podczas spotkania z przedstawicielami PROT , Departamentu Turystyki i Departamentu Współpracy Zagranicznej w siedzibie stowarzyszenia, rozmawiano o obustronnej współpracy w ramach promocji regionu pomorskiego na rynku chińskim. Jesteśmy niezwykle ciekawym, nowym rynkiem turystycznym dla Chińczyków, którzy po okresie fascynacji topowymi miejscami w Europie zaczynają szukać nowych, mniej popularnych destynacji w Europie środkowo-wschodniej. Pomorskie i Polska doskonale wpisuje się w ten trend i  może stanowić ciekawy element większych programów pobytowych obejmujących 3-4 kraje jak również być  miejscem docelowego przyjazdu na całą wycieczkę. Okazją do rozmowy o szczegółach takich pobytów będzie z pewnością jesienny workshop turystyki przyjazdowej Incoming Poland Gdańsk& Pomorskie Region, udział w którym zadeklarował Pan Leon Liu z firmy CTS.

Nawiązane kontakty będą kontynuowane, strona chińska planuje organizację Festiwalu Turystycznego i wstępnie zaprosiła region pomorski do uczestnictwa, we wrześniu w roku 2018.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna