Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • 15lecie PROT
    15lecie PROT


City Fair 2017

cityfair na strone

Obecność na spotkaniu City Fair w Londynie to pozycja „must be” w dla każdej destynacji, która kontakty z tour operatorami i biurami podróży stawia sobie za priorytet działalności. Tegoroczna  szósta edycja wydarzenia, odbyła się w dniach 11-12 czerwca i  zgromadziła ponad 60 podmiotów reprezentujących tour operatorów i kupujących oraz przedstawicieli aż 210 europejskich miast, regionów i atrakcji turystycznych.

PROT jest  jednym z dwóch polskich regionów zrzeszonych w ETOA* i od początku swojej obecności w stowarzyszeniu, aktywnie korzysta z rozwiązań i narzędzi jakie związek oferuje. Tegoroczna edycja spotkania City Fair  to przede wszystkim rozmowy stolikowe i możliwość przeprowadzenia ponad 20 mini prezentacji, podczas których zachęcamy decydentów do bliższego zapoznania z ofertę regionu pomorskiego i do wkomponowania wizyty w regionie do programów wycieczek. Na tegorocznej liście spotkań znalazły się m.in. The Group Company, Tracoin Services Limited, Expedia Local Expert, AC Group czy Vasaio Travel Group. Dużą radość sprawiły też spotkania  osób poznanych podczas warsztatów w roku 2015 , które ofertę turystyczną  pomorskiego wraz z katalogiem wycieczek na sezon 2017/2018 na  właśnie wprowadzają do sprzedaży. Udział w dużych międzynarodowych wydarzeniach jakim  jest City Fair daje również możliwość do obserwacji trendów i nowości na rynku. Jednym z kierunków jakie można uznać za przyszłość branży jest duży udział internetowych pośredników pozyskujących oferty dla największych graczy na rynku tour operatorów.

Nowością w tegorocznej edycji City Fair była możliwość udziału w warsztatach dedykowanych agentom i pracownikom biur podróży. Impreza Destination Showcase odbyła się 13 czerwca i zgromadziła liczną grupę prawie 70 właścicieli i pracowników londyńskich biur podróży. Kontakt z osobami mającymi  bezpośredni wpływ na ostateczną decyzję klienta w chwili zakupy wyjazdu to wartość nie do przecenienia. Korzystaliśmy więc z tej wyjątkowej okazji i podczas kilkugodzinnego spotkania odbyło się wiele ciekawych rozmów.

 

*ETOA– The European Tour Operators Association to stowarzyszenie zrzeszające ponad 700 międzynarodowych członków głownie operatorów turystycznych i przedstawicieli biznesu z europejskich destynacji.

 

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna