Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • landing slider
    Za nami V jubileuszowa edycja INcoming Poland Gdańsk&Pomorskie region!


Bursztynowa wyjątkowość Gdańska i Pomorza Gdańskiego

Bursztynowa wyjątkowość Gdańska i Pomorza Gdańskiego

Wyjątkowość Gdańska i pomorskiej części wybrzeża Morza Bałtyckiego w swoim ostatnim artykule doceniła Beate Schuman, niemiecka dziennikarka, która odwiedziła Pomorskie w ramach wizyty studyjnej  zorganizowanej we wrześniu przez PROT.

Niezwykłość miasta oraz jego nierozerwalny związek z produktem tak unikalnym jakim jest bursztyn opisane zostały na łamach „Magazin am Wochenende” – weekendowym dodatku do Sudwest Presse.

Autorka artykułu, dziennikarka Beate Schuman,  spędziła w Gdańsku kilka dni – odwiedziła Główne i Stare Miasto, Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej a także Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. W czasie swojego pobytu odwiedziła również Sopot. Jednak to wizyta na Wyspie Sobieszewskiej jest najszerzej opisaną w artykule wycieczką a pierwszoplanową rolę gra bursztyn i jego obróbka. Trzy stronicowy artykuł zatytułowany „Die Sammler von Sobieszewo” („Zbieracz z Sobieszewa”) opublikowany została na łamach Sudwest Presse w listopadzie. Nakład gazety wyniósł 260 000 egzemplarzy.

Ten oraz pozostałe efekty wizyt studyjnych znajdują się na www.prot.gda.pl

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna